2 maja, w pierwszą sobotę miesiąca, odbędzie się III Męski Różaniec w kościele św. Jakuba Ap. w Człuchowie  rozpocznie się Mszą św o godz. 12.00. Z racji obostrzeń związanych z epidemią w Mszy Św. i różańcu może uczestniczyć 35 osób. Msza Św i różaniec będą również transmitowane za pośrednictwem kanału na YouTube – katolicyczluchow.pl 

„Męski Różaniec” odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w ramach Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. Pierwszy „Męski Różaniec” odbył się w Warszawie w kwietniu ubiegłego roku. Do modlitewnej inicjatywy dołączają wciąż nowe miejscowości.„Chodziło o połączenie we wspólnym działaniu męskich środowisk w Kościele katolickim” – mówi organizator Męskiego Różańca Jan Sienicki. „Kiedy pojechałem na I Męskie Oblężenie Jasnej Góry w listopadzie 2017 r. zobaczyłem, że tych środowisk jest bardzo dużo. Pomyślałem, że jest to wielka siła i w sytuacji, gdy współcześnie rodzina jest często celem ataków, możemy dać temu odpór, mamy taki potencjał” – dodaje.

Nie bójmy się świadczyć

Organizatorzy Męskiego Różańca chcieliby, by ta inicjatywa pociągała mężczyzn, którzy wyznają podobne do nich wartości, ale nie są we wspólnotach, być może poddają się i myślą, że współcześnie wiarę można przekazywać wyłącznie w domu, a wychodzenie z nią w przestrzeń publiczną jest niemożliwe.

Praktyczna odpowiedź

13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała w Fatimie: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. Męski Różaniec jest odpowiedzią na te słowa.

Organizatorzy i uczestnicy mają przekonanie, że jako mężczyźni powinni chronić modlitewnie swoich bliskich i każdego, kto jest im powierzony i w ten sposób walczyć dla nich o niebo. Na wzór św. Józefa chcą chronić świętość swoich rodzin i chcą robić to razem, umacniając w ten sposób swoją męską tożsamość. Inspiracją w oddawaniu się Matce Bożej są dla nich m.in. św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński czy św. Maksymilian.

Więcej szczegółów na temat inicjatywy i terminów spotkań znajdziemy na www.meskirozaniec.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial