Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy 26.04.2020

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele XII Tydzień Biblijny przeżywany pod wezwaniem: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!”

2.Zgodnie z nowymi normami rządowymi we Mszach św. w naszym kościele parafialnym   może uczestniczyć 35 wiernych.

3.W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy, patronki Europy.

4.W piątek, pierwszy piątek miesiąca, całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Spowiedź pierwszo-piątkowa w kościele w godz. 16.00 – 18.00.

Od piątku 1 maja, zachęcamy wiernych do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Nabożeństwa majowe będą sprawowane codziennie, także w niedziele, po zakończeniu wieczornej Mszy św. o g. 18.00.

Na piątek 1 maja ks. Biskup Pelpliński udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

5.W sobotę będziemy w Kościele obchodzili Uroczystość Najśw. Maryi Panny – głównej patronki Polski. Podczas Mszy św. w sobotę nastąpi odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Jeśli istnieje pilna konieczność odwiedzenia chorego z Komunią św. i sakramentem namaszczenia chorych, proszę wizytę kapłana uzgadniać indywidualnie z danym księdzem lub telefonicznie.

W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na III Męski Różaniec do Kościoła Św Jakuba Ap. w Człuchowie.

6.Zapraszamy o godz. 20.30 do wspólnego odmawiania w swoich domach   różańca z kapłanami i siostrami franciszkankami z naszej parafii w intencji powstrzymania      epidemii.

Transmisje internetowe Mszy św.: w niedziele o g. 10.00.

7. Nowa data I Komunii św. będzie ustalona po odwołaniu obostrzeń kościelnych i państwowych dotyczących liczby uczestników Mszy św. i spotkaniu Proboszcza z Rodzicami dzieci I- komunijnych. Również nową datę bierzmowania poda Ks. Biskup Pelpliński po zakończeniu zagrożenia epidemią.

8. Seniorzy są w grupie największego ryzyka – dla nich zarażenie koronawirusem może być szczególnie niebezpieczne. Do osób samotnych i starszych pomocną dłoń wyciągają wolontariusze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Człuchowie.

Wolontariusze będą posiadali opieczętowane legitymacje z nr telefonu służący weryfikacji.

Telefon kontaktowy dla seniorów i wolontariuszy:   730 399 648.

9.Zmarła: Zofia Szymczak l. 87.

10.Na stronie Diecezji Pelplińskiej są do pobrania bezpłatne wydania „PIELGRZYMA” w wersji elektronicznej.

11.Zachęcamy do śledzenia informacji z życia Kościoła w naszym mieście na stronie: www. katolicyczluchow.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial