1.Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niech w pełni będzie ona spotkaniem z Bożym miłosierdziem jako darem Chrystusa Zmartwychwstałego.

2.W czwartek uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w piątek wspomnienie św. Jerzego – męczennika, w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

3.Zapraszamy o godz 20.30 do wspólnego odmawiania w swoich domach   różańca z kapłanami i siostrami franciszkankami z naszej parafii w intencji powstrzymania      epidemii.

4.Transmisje internetowe Mszy św.: w niedziele o g. 10.00.

5.Od poniedziałku 20.04. we Mszach św. w kościele parafialnym będzie mogło uczestniczyć 35 wiernych. Również od poniedziałku Msze św. będą odprawiane tylko w kościele. Wejście do kościoła bocznymi drzwiami. 

6. Nowa data I Komunii św. będzie ustalona po odwołaniu obostrzeń kościelnych i państwowych dotyczących liczby uczestników Mszy św. i spotkaniu Proboszcza z Rodzicami dzieci I- komunijnych. Również nową datę bierzmowania poda Ks. Biskup Pelpliński po zakończeniu zagrożenia epidemią.

7. Seniorzy są w grupie największego ryzyka – dla nich zarażenie koronawirusem może być szczególnie niebezpieczne. Do osób samotnych i starszych pomocną dłoń wyciągają wolontariusze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Człuchowie.

Wolontariusze będą posiadali opieczętowane legitymacje z nr telefonu służący weryfikacji.

Telefon kontaktowy dla seniorów i wolontariuszy:   730 399 648.

8.Na stronie Diecezji Pelplińskiej są do pobrania bezpłatne wydanie „PIELGRZYMA” w wersji elektronicznej.

9.Zachęcamy do śledzenia informacji z życia Kościoła w naszym mieście na stronie: www. katolicyczluchow.pl

10. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz 10.00 – 11.00 i w czwartki od 16.00 – 17.00.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial