1. Na czas trwania epidemii zawieszamy spotkania grup parafialnych. Również rozdawanie naklejek dla dzieci I-komunijnych i podpisy w indeksach dla bierzmowanych.

2. Duszpasterze parafii św. Jakuba Ap. w Człuchowie na czas trwania epidemii w trosce o dobro duchowe parafian wprowadzają możliwość przyjęcia komunii św. poza Mszą Św. w godz. od godz. 17.00 do 18.00 od poniedziałku do soboty  i  w niedzielę od 11.00 do 12.00 przed Domem Kolpinga ( należy wcześniej zadzwonić domofonem) w tym czasie jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania ze szczególnymi środkami ostrożności.

Terminy i godziny spowiedzi:

poniedziałek – sobota w godz 17.00 – 18.00, niedziela: 11.00 – 12.00.

3.Zapraszamy do codziennego udziału o godz 20.30 w swoich domach w różańcu z kapłanami i siostrami franciszkankami z naszej parafii w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia i ocalenie od koronawirusa. Różaniec jest transmitowany na żywo poprzez kanał na Yotube – katolicy czluchow i za pośrednictwem strony naszej parafii na facebooku. Więcej informacji na stronie katolicyczłuchow.pl

4.W piątek  o godz. 15.00  zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele. Nabożeństwo jest  transmitowane. Transmitujemy również  niedzielną  Mszę Św. z naszego kościoła o godz. 10.00 poprzez kanał na Yotube – katolicy czluchow i za pośrednictwem strony naszej parafii na facebooku.

5.Zawieszamy na czas epidemii nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W ciągu dnia kościół jest otwarty. Prosimy o indywidualne odprawianie tych nabożeństw.

6. Seniorzy są w grupie największego ryzyka – dla nich zarażenie koronawirusem może być szczególnie niebezpieczne. Tego problemu nie można bagatelizować. W codziennych obowiązkach takich jak zakupy, pomóc seniorom powinna rodzina. Do osób samotnych i starszych pomocną dłoń wyciągają wolontariusze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Człuchowie.

Wolontariusze będą posiadali opieczętowane legitymacje z nr telefonu służący weryfikacji. Seniorzy są narażeni także na inne zagrożenia. Epidemię już próbują wykorzystywać oszuści. Od osób starszych wyłudzają pieniądze pod pretekstem sprzedaży leku na koronawirusa. Apelujemy o ostrożność.

Telefon kontaktowy dla serniorów i wolontariuszy:   730 399 648

7.Zmarła Leokadia Mazur  l. 83.

8.Zachęcamy do śledzenia informacji z życia Kościoła w naszym mieście na stronie: www. katolicyczluchow.pl

9. W związku z pytaniami, a zarazem świadomością, że w czasie epidemii parafia nie ma żródła utrzymania jakimi są dobrowone ofiary parafian. Dla osób, które wyrażają chęć wsparcia finansowego podajemy nr konta parafii. Parafia św. Jakuba Ap. w Człuchowie, ul. Królewska 6, 77-300 Człuchów, konto parafialne: 47 9326 0006 0012 2887 2000 0010 BS/Człuchów. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

10. Wizyty u chorych w pierwszą sobotę tylko na życzenie osób zainteresowanych.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial