1.W czasie Wielkiego Postu obowiązuje nas przykazanie kościelne: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Na czas trwania epidemii zawieszamy spotkania grup parafialnych. Również rozdawanie naklejek dla dzieci I-komunijnych i podpisy w indeksach dla bierzmowanych.

Gorzkie Żale połączone z wygłoszeniem kazania pasyjnego o g. 17.15.

2.Na czas trwania epidemii w Wielkim Poście w trosce o dobro duchowe naszych parafian wprowadzamy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania ze szczególnymi środkami ostrożności. Będzie można skorzystać ze spowiedzi w Człuchowskim Domu Kolpinga przy ul. Długosza 31, w którym zostały stworzone dwie sale w tym celu. W salach zostanie zachowana bezpieczna odległość. Osoby chcące przystąpić do spowiedzi czekają na zewnątrz budynku.

Terminy i godziny spowiedzi:

poniedziałek – sobota w godz 17.00 – 18.00

3.Zapraszamy do codziennego udziału o godz 20.30 w swoich domach w różańcu z kapłanami i siostrami franciszkankami z naszej parafii w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia i ocalenie od koronawirusa. Różaniec każdego dnia jest transmitowany na żywo poprzez kanał naszej parafii na Yotube i za pośrednictwem strony naszej parafii na facebooku. Więcej informacji na stronie katolicyczłuchow.pl

4.W piątek  o godz. 15.00  zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele  w intencji  ocalenie od koronawirusa. Nabożeństwo będzie również transmitowane. Na czas trwania epidemii transmitujemy niedzielną  Mszę Św. z naszego kościoła o godz. 10.00 poprzez kanał na Yotube  i za pośrednictwem strony naszej parafii na facebooku.

5.W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

6.W piątek Droga Krzyżowa o g. 17.00 oraz o g. 17.30.

7. Seniorzy są w grupie największego ryzyka – dla nich zarażenie koronawirusem może być szczególnie niebezpieczne. Tego problemu nie można bagatelizować. W codziennych obowiązkach takich jak zakupy, pomóc seniorom powinna rodzina. Do osób samotnych i starszych pomocną dłoń wyciągają wolontariusze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Człuchowie.

Wolontariusze będą posiadali opieczętowane legitymacje z nr telefonu służący weryfikacji. Seniorzy są narażeni także na inne zagrożenia. Epidemię już próbują wykorzystywać oszuści. Od osób starszych wyłudzają pieniądze pod pretekstem sprzedaży leku na koronawirusa. Apelujemy o ostrożność.

Telefon kontaktowy dla serniorów i wolontariuszy:   730 399 648

8.Zmarła Grażyna Pawłowska l. 64.

9.Po zakończeniu Mszy św. lub w biurze parafialnym do nabycia nowy numer „PIELGRZYMA”.

10.Zachęcamy do śledzenia informacji z życia Kościoła w naszym mieście na stronie: www. katolicyczluchow.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial