Tysiące młodych ludzi, rodzin i osób starszych, wzięły udział w tegorocznej edycji człuchowskiej akcji Katolicy na Ulicy. To otwarty dla wszystkich festiwal radości chrześcijańskiej. W tym roku jego zwieńczeniem był koncert NIE – BO, przygotowany specjalnie na to wydarzenie. Tradycyjnie kilkaset osób zatańczyło imponującego poloneza.  Hasłem tegorocznej edycji było hasło: „#Niebo Nieście”
Na scenie wystąpili między innymi: Olga Szomańska, Adam Krylik, Anna Szarmach, Gabriela Gąsior i Dariusz Kowalski. Towarzyszyli im młodzi chórzyści z Człuchowa i okolic. Specjalny spektakl baletowy przygotowali także uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piano”.
„Jest to wydarzenie integrujące całe rodziny i otwarte dla wszystkich. W jego przygotowanie zaangażowanych jest prawie 200 wolontariuszy” – mówi ks. Krystian Feddek, organizator wydarzenia.
„Dla nas najważniejsze jest to, że możemy cieszyć się tą radością. Możemy wyjść do ludzi, zarówno tych wierzących jak i nie wierzących. Chcemy pokazać, że jesteśmy uśmiechnięci, że jesteśmy radośni i otwarci na każdego człowieka” – mówią z kolei wolontariusze.
Finałem wydarzenia jest nocna procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu na Rynku Miejskim.
Podczas trwania festiwalu była okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i sakramentu pokuty i pojednania, a także do skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
Festiwal radości chrześcijańskiej – Katolicy na Ulicy został zorganizowany po raz trzeci. Jest to największy plenerowy festiwal chrześcijański na pomorzu.
Sponsorem strategicznym festiwalu była Grupa Energa
Partnerem strategicznym festiwalu było Lotto
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial