Już po raz dziesiąty rusza ogólnopolska akcja duszpasterska Noc Konfesjonałów. W tym roku po raz drugi w Człuchowie.  Noc Konfesjonałów to inicjatywa, która wychodzi naprzeciw osobą zabieganym i zapracowanym, czy też oddalonym od Boga, stwarzając możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w godzinach wieczornych i w nocy. Jest wyrazem miłosiernego wyczekiwania na każdego, kto pragnie powrócić z wygnania grzechu. Wydarzenie to zyskało również poparcie Papieża Franciszka, który słysząc o Nocy Konfesjonałów podczas wizyty „ad limina” polskich biskupów, poprosił aby na całym świecie przeprowadzić podobne akcje.

W dniu 14 marca 2018 r. w rozmowie telefonicznej ks. abp Konrad Krajewski przekazał wiadomość o tym, że papież Franciszek udziela błogosławieństwa wszystkim kapłanom posługującym podczas tegorcznej Nocy konfesjonałów. Papież podkreślił wagę tej posługi sakramentalnej stwierdzając, że kapłana można zastąpić w wielu działaniach, ale nigdy w konfesjonale.

W Człuchowie akcja zostanie przeprowadzona 19 kwietnia w Wielki Piątek we wszystkich człuchowskich parafiach. Spowiedź rozpocznie się od godziny 21.00.

Więcej na: nockonfesjonalow.pl/
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial