Dzięki waszej pomocy „zamienimy ubrania w wodę” – wybudujemy kolejną studnię w Czadzie.

Czad leżący w środkowej części Afryki należy do najbiedniejszych i „najgorętszych” krajów na świecie. Średnia temperatura tam, to 40 stopni Celsjusza. Skoro to średnia temperatura, to i zdarzą się, że słońca rozgrzewa powietrze nawet do ponad 50 stopni Celsjusza. Mimo, że jest tam tak gorąco, to nie ma na terenie większości tego kraju spółek wodociągowych dostarczających wodę do picia lub kąpieli bezpośrednio do domów czy też sklepów z lodówkami zapewniającymi zimne napoje 24h. 

Tak wygląda sytuacja od strony geograficzno-społecznej w Czadzie. Jeśli spojrzymy na ten kraj w duchu wiary chrześcijańskiej, to bardzo ważną informacją jest ta, że Czad jest ostatnim krajem w Afryce, który usłyszał Ewangelię. Dobra Nowina o tym, że Jezus jest Zbawicielem świata dotarła tam dopiero ok. 50 lat temu. Kilka lat temu do grona misjonarzy w Czadzie dołączyli księża ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Misjonarze szybko dostrzegli, że jednym z największych problemów ich parafian jest brak dostępu do czystej wody. Jeśli ludzie nie mają dostępu do czystej wody, to piją „cokolwiek” czyli np. wodę czerpią z prowizorycznych studni – kilkumetrowych dołów, gdzie zbierają się wody gruntowe, wpada deszczówka, ale wpadają tam też np. odchody zwierzęce. Taka woda wygląda jak kawa z mlekiem, a w jej składzie są różne niebezpieczne dla życia ludzkiego bakterie. Czadyjczycy bardzo często chorują, ale jeśli nie ma innego źródła, to trzeba coś pić…

Sercańscy misjonarze poprosili nas o pomoc w budowie studni głębinowych. W latach 2015-2018 r., dzięki projektowi Zbieramto.pl i wpłatom na konto przekazaliśmy pieniądze na 50 studni (ponad 500.000 zł). Dzięki zbiórce odzieży używanej chcemy zebrać pieniądze na kolejną! Pomożecie?

„Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody” (Mt 10,42).

ZAMIENIAMY UBRANIA W WODĘ!

Jak oddać odzież używaną na budowę studni w Czadzie?

1. Odzież nie może być podziurawiona lub poplamiona – w takim przypadku nie zostanie naliczona darowizna.
2. Przygotować odzież w workach 60 l (na śmieci) i przynieść do Sióstr Franciszkanek.
    Darczyńca nie ponosi ŻADNYCH kosztów przekazania odzieży używanej. 

www.ubraniadooddania.pl

ubrania przynosimy:  23 marca i 6 kwietnia – czekamy!!!

Podziel się 🙂
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial